Pro zákazníky

Fermentovaná sója a pšenice

U některých našich výrobků naleznete ve složení „fermentovaná sója a pšenice“. V tomto případě se jedná o sójovou omáčku Kikkoman, která navíc fermentačním procesem ztratí lepek. Dle nařízení EU 1169/2011 musí být ve složení vypsané všechny komponenty surovin a pokud se jedná o alergenní složku tak navíc odlišené jiným stylem či barvou písma. Firma Amunak vyrábí 96 % výrobků „bez lepku“, které průběžně zasílá na rozbory SVÚ (státní veterinární ústav)


Modifikovaný škrob a GMO

Modifikovaný škrob a GMO (geneticky modifikovaný organismus) spolu nemá nic společného. Jedná se pouze o stejné slovo „modifikovaný“. Modifikovaný škrob neboli škrob, který je chemicky, termicky a fyzikálně upraven se dělí např. na druhy:hydrolyzovaný, oxidovaný, zesíťovaný. Nejvíce škrobu nalezneme v bramborách, pšenici a kukuřici.Firma Amunak nevýrábí z žádných GMO surovin.


Glutaman sodný a drožďový extrakt

Glutaman sodný se vyrábí z kvasnic kvůli vysokému obsahu bílkovin.Po extrakci této látky vznikne nejdříve kyselina glutamová, která se následně zneutralizuje hydroxidem sodným a ten je finálně změněn na glutamát. Na rozdíl od toho je drožďový extrakt hnědá pasta vyrobena z různých druhů kvasnic.Drožďový extrakt sice v malé míře obsahuje PŘÍRODNÍ glutamát, ale hlavní podíl tvoří především aminokyseliny, vitamíny, minerály a další látky.

top